Okolica

Atrakcje w Zabrzu dotyczą głównie industrialnego charakteru miasta, ale nie można zapominać o atrakcjach znajdujących się w okolicy. Parkowe Zacisze będzie świetną bazą wypadową do zwiedzania śląskich perełek architektonicznych, więc zapraszamy do przeglądu tych najciekawszych.

Architektura Górnego Śląska - atrakcje w Zabrzu i okolicy

Zabrze kryje wiele tajemnic i głównie są to smaczki leżące pod powierzchnią ziemi. Sztolnia Królowa Luiza to jedna z ważniejszych tego typu atrakcji i zarazem chluba miasta. To XIX-wieczne wyrobisko jest teraz dostępne dla zwiedzających i można tam doświadczyć klimatu starej kopalni. Warto wybrać wodną trasę podziemną i przepłynąć ją łódką. Trasy edukacyjne są świetnie przygotowane, więc będzie to przygoda dla całej rodziny. Drugim takim obiektem w Zabrzu jest Kopalnia Guido, gdzie można zapoznać się z historią rozwoju techniki górniczej i zobaczyć prawdziwe maszyny górnicze.

Atrakcje w Zabrzu obejmują wędrówki podziemne, ale w okolicy można odkryć prawdziwe dzieła sztuki. Szczególnie zachwyca nas Park i Pałac Kawalera w Świerklańcu, który nieustannie inspiruje. Jeszcze przed wojną mogliśmy tam podziwiać wspaniałą rezydencję i nieoficjalnie dostała ona miano “Śląskiego Wersalu”. Dzisiaj można pospacerować po parku i zobaczyć Pałac Kawalera, który przypomina o dawnych latach świetności tego miejsca.

Podejrzewamy, że mało kto słyszał o Zespole Pałacowo-Parkowym w Pławniowicach, ale my często tam wracamy. Jest to zaciszne i nastrojowe miejsce. Budynek pałacu nawiązuje do stylu neomanieryzmu niderlandzkiego, więc koneserzy oryginalnej architektury na pewno docenią rozmach. Do parku warto wybrać się wiosną lub latem, aby w pełni zachwycić się zadbaną roślinnością.

atrakcje kopalnia guido
pałac świerklaniec atrakcje

Jak do nas dojechać?

Parkowe Zacisze i atrakcje w Zabrzu są dostępne dla turystów zmotoryzowanych, ale nie tylko. Zabrze jest dobrze skomunikowane z centrum Polski i dojedziecie do nas bezpośrednim pociągiem lub autobusem. Zawsze można przy okazji zobaczyć Gliwice albo Bytom, ponieważ w aglomeracji śląskiej wszystkie miasta są na wyciągnięcie ręki.

Przypominamy, że bezobsługowa recepcja nie oznacza, że przy dokonywaniu rezerwacji nie macie z nami kontaktu. Możecie do nas pisać i pytać o wszystko. 

Jesteśmy parą zapalonych architektów i naszą misją jest maksymalne umilenie pobytu w naszym mieście. Parkowe Zacisze to nasz pierwszy projekt, który przygotowaliśmy z rozmachem i dbałością o najmniejszy szczegół. Sami sporo podróżujemy, więc wiemy jak to jest, gdy w apatamencie brakuje podstawowych udogodnień. U nas to się nie zdarza, ponieważ do tematu gościnności podchodzimy na poważnie. Sprawdźcie sami i nie zapomnijcie o wystawieniu pozytywnej opinii po pobycie.